Különcmagam minden életbarát módszerre és eszközre nyitott vagyok, ami segít egy (kínszenvedéses) "állapotot" [pl. a súlyos (SNI) autizmust] hosszú távon is megoldani, vagy legalább élhetőbbé tenni. Emellett szigorúan elvárom, hogy a módszer / eszköz NIL NOCERE legyen. Azaz NE ÁRTSON, ne okozzon hosszú távon még nagyobb és még további kínszenvedést senkinek, csak amennyit az igazi, tartós öngyógyulás érdekében nagyon muszáj elviselnie. (Például a Ri..lin legális tudatmódosító szer az bőven ÁRT, tehát erősen felejtős…) Ha ártalmas kezelést veszek észre valahol, minimum szólok, akár a lehető legtöbb érintettnek. Túl sok volt már az ártalmas (és eredménytelen...) kezelésekből személyesen nekem is, a környezetemnek is, és úgy általában az emberiségnek is. Ezért jött létre ez az írás / blog…
"Az első, hogy ne árts!" (wikipédia) |
Ilyen alapokkal nyomott a kezembe egy családi barátunk 2017 nyarán egy könyvet.
Kristine Barnett: A szikra (avagy, különleges autizmus fejlesztési lehetőségek)
A szerző a saját súlyos (SNI) autista gyerekének a világra való kinyílási folyamatát, és a családjukkal eközben történteket írja le benne. Szép hosszú és részletes esettanulmány... Bár sokan kritizálják és "bulvárosnak" tartják a könyvet, nekem tetszett. És nem a (kényszeres-mániás-rögeszmés tanulós) zseni-lét istenítését, és erőn felüli támogatását tartom benne a legfontosabb mondanivalónak… hanem a következő 3 dolgot:
1. Szeretetben általános egyensúly, általános egyensúlyban fejlődés
Megerősít abban, hogy mindenkihez olyan témával, és úgy lehet igazán kapcsolódni, akkor és ott; ami és ahogy őt ÉRDEKLI, amit SZERET, akkor és ott. Ez fokozottan érvényes aktuálisan kényszeres-mániás-rögeszmés rugalmatlan gyerekekre. Így hiába próbálják meg például labdákkal vizsgálni, fejleszteni, macerálni az SNI gyereket, attól ő csak stresszelni fog; az neki többet árt, mint használ, ha ő például a járművekre nyitott. Ezért, legalábbis kezdetben, valahogyan a járműveket kell használni nála mindenhez! Például a hallásvizsgálatnál azt kell kérdezni, hogy „melyik füledbe dudál az autó?”, látásvizsgálathoz pedig vonatos táblát kell használni, stb. stb. A többi dolog jöhet majd később, amikor már kevésbé fog ragaszkodni tárgyakhoz!
Kristine Barnett: A szikra |
2. Találékonyság az élet megjavítója
Sok kreatív ötletet tartalmaz, hogy milyen módosított (és módosítva is mókás) fejlesztő játékokat lehet (nemcsak) SNI gyerekekkel játszani, pl. seprűhokit…
3. A gondozó foglalkozzon magával is!
Visszaigazolja, hogy a súlyos tünetek (szellemi-lelki-testi működési zavarok, betegségek) általában nem jönnek csak úgy, egyik percről a másikra, az anyatermészet, a mikrobák és a gének aljas tréfájaként. Főleg nem fiatal korban. Nagyon sokszor HOSSZÚ IDEGI TARTÓ / SÚLYOS TÚLTERHELÉS, a teljeskörű egyensúlyból való kiesés, ÖNROMBOLÓ ÚT szükséges hozzájuk. Ezt az utat a szerző a saját magánál szerencsére észre is vette, miután 30 évesen stroke-ot teremtett magának. (És itt is megmutatkozik, hogy milyen drasztikus szellemi-lelki-testi túlterheltségnek vannak kitéve a súlyos (SNI) autista gyermeket nevelő családok, és ezért muszáj minden nil nocere lehetőséget megragadni a jelenséggel való életbarát és valóban eredményes megbirkózáshoz!)
Ajánlom sok szeretettel. (Szigorúan és csakis Dr. Tinus Smits kezelése mellé, nem helyette!) Erre a linkre kattintva meg is rendelheted a Libritől.
A könyv olvasásakor elhatároztam, hogy, bár eddig is jártam mondhatni muszájból vonatozni az érintettemmel, most már kifejezetten oda fogok figyelni, és "terápiás", általánosan kiegyensúlyozó - ellazító vonatozásokra fogunk menni. Amíg meg nem unja. Legalább használjuk valami valóban értelmesre az utazási kártyát… Nem véletlenül van kedvezményes belépőjük autista szervezeteknek a Vasúttörténeti Parkba…
KATT A KÉPRE! Igazi test-tápláló gondoskodás a gondozóknak: minőségi, különleges WTN multivitamin komplex |
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése