A sok (tünetelnyomó) "áltudományos faxság" okfejtés után időben visszatérek ahhoz, hogy nálunk mi volt tapasztalható az én saját "szemfényvesztő placebó" érzékszerveimmel, miután a kisebbik gyerekemnél az ő 3 éves korában valószínűsítették a súlyos (SNI) autizmust.
Fél év kutatás, szemfényvesztő placebó súlyos (SNI) autizmus kezelés
A gyermekfejlesztő szervezet megrázó vizsgálata után nem sokkal kezembe került a GAP szindróma című könyv, elolvastam, elgondolkodtam rajta, próbáltam alkalmazni. Nem nagyon sikerült.
Egy alkalommal 2 egymást követő napon "szemfényvesztő placebó" kezeléseken vettem részt a integratív egész-ség-szakember barátaim körében. Ezek néhány napra kitörlik az ember fejéből a zavaró „háttérzajt”; ha rendszeresen végezzük őket, sokkal stresszmentesebbé válhatunk, mint nélkülük. Miután hazaértem a második napon, bementem WC-re, és a legnagyobb meglepetésemre a súlyos (SNI) autista gyerekem utánam jött, mutatta, hogy vegyem le róla a pelenkát, ráült a bilire és belepisilt... Egyik pillanatról a másikra!
Hoppá! Vajon képzelődtem? Nahát micsoda tünetelnyomó tudormányos véletlen egybeesés...
Mivel sajnos számomra bonyolult volt a házi feladat, amit a kineziológus előírt, nem sikerült megcsinálnom – ennek a számlájára írom, hogy ez a változás nem bizonyult tartósnak. Mert bizony ismétlés tényleg a tudás anyja.
Wow! Mindenesetre megvan, merre érdemes mennünk. A már sokszor bizonyított kiegészítő (integratív, multidiszciplináris, holisztikus, ...) medicina felé! Most is! Igaz, mást kell találni, ebben a témában nem ez a mi fő utunk. Lehet, hogy kiegészítőnek jó lesz. És itt is érvényes: probléma van a gyerekkel, foglalkozz a szülővel (is)!
Tünetelnyomó tudormányos sorstársak, "szemfényvesztő placebó" bogár a fülbe
|
Súlyos (SNI) autista gyermek
hivatalos betegségügyi tünetelnyomó tudormányos kezelése: hintáztatós mozgatás
(freeimages / swing-1543758) |
|
2016 januárjában elkeveredtünk egy hivatalos mozgás-szakemberhez, akihez először nem akartam elmenni, mert az a hivatalos tünetelnyomó tudormányos betegségügyes gyerek-betegségügyes irányított hozzá, aki jelentős
stresszor volt az életünkben. Aztán mégis nála kötöttünk ki, mert más jellegű szakmai kérdésem volt hozzá.
A mozgásszakember ránézett a gyerekemre, és kijelentette, hogy neki 2 db hasonlóan zavart súlyos (SNI) autista gyereke van, és mozgásos kezeléssel próbálja őket fejleszteni…
Húha! Ennek fele sem tréfa...
És a beszélgetésünk során úgy mellékesen megemlítette: ő nem tudja, mi van az oltásokban, de azt konkrétan megfigyelte, hogy az egyik gyerekének a beszédfejlődése a 15 hónapos kötelező szuri után akadt el. Addig szépen fejlődött a beszéde, onnantól kezdve pedig visszafejlődött...
Még nagyobb húha! Ő is képzelődött vajon? Tünetelnomó tudormányos véletlen egybeesés? Ezt nem mondja komolyan!
Rendben, akárhogy is van, induljunk el valahogy, megtanította nekünk a mozgásos kezelést.