2019. március 29., péntek

A súlyos (SNI) autizmus mitől alakul ki? A gyerekek idegrendszere és a magnéziumhiány

Még mindig sok a zavar a köztudatban azzal, hogy gyógyíthatatlan-e, és egyáltalán betegség-e a súlyos (SNI) autizmus? És hogy elég-e, ha úgymond végtelen "szeretettel és elfogadással" viszonyulunk a súlyos (SNI) autistákhoz? Vagy esetleg jobb lenne, ha jobban mögé néznénk a tüneteinek, hátha megtaláljuk, hogy a súlyos (SNI) autizmus mitől alakul ki? Vajon felfedezhetünk bennük értelmetlen és abszolút orvosolható szenvedéseket? Mint amilyen például ez is:

Az autizmus mitől alakul ki?
A sejtek magnéziumért kiáltanak?
(freeimages /
silhouette-series-4-1200016)

"Mikor gyerekeknél az autizmus spektrummal és egyéb neurológiai betegségekkel állunk szemben, fontos ismernünk az alacsony magnéziumszint tüneteit: nyugtalan, nem képes egy helyben maradni, hintáztatja a testét, csikorgatja a fogát, csuklik, érzékeny a zajokra, nem tud sokáig figyelni, gyenge a koncentrációja, irritábilis, agresszív, mindjárt felrobban, könnyen stresszel. A mai gyerekeknél több okból is feltételeznünk kell a súlyos magnéziumhiányt."

Forrás és folytatás:

https://www.tenyek-tevhitek.hu/csaktagoknak/magneziumhiany-tunetek-es-kovetkezmenyek.php

A súlyos (SNI) autizmus mitől alakul ki? Súlyos, krónikus magnéziumhiánytól?

Dr. Tinus Smits komplex integratív autizmus-kezelési módszerében is szerepel a magnéziumpótlás, ebben az összefoglalóban egy kicsit nagyobb hangsúlyt kap.