Tehát a mi történetünkben ott tartottam, hogy amikor „alvásbaleseti” sérülés miatt néhány hétig nem lehetett mozgásos kezelésben részesíteni a súlyos (SNI) autisztikus gyerekemet, elmentünk egy „szemfényvesztő placebó” szakemberhez… Ezzel igazán nincs sok vesztenivalónk! Egyedül a tüneteket veszíthetjük el! (2016 februárját írjuk.)
Alázat, fölézet, mellézet – és az emberi lény pszichéje
Kulcscsont törés - nem lehet mozgatni, tornáztatni! (saját fotó) |
A homeopata, bár nem gyerekekre van szakosodva, fel van készülve az ő fogadásukra is barátságos játszósarokkal. Emellett emberileg is igazán jól kezeli a kis vadócot. Az első alkalommal itt is elkezdődik a randalírozás… amit szelíd, de nagyon határozott terelgetéssel elsimít! Én pedig, amikor már reflexből ugrok, hogy megvédjem a helyet a töréstől-zúzástól-szétdobálástól-szétszedéstől-összekarcolástól, és a delikvenst az összeforrásban levő kulcscsontja elmozdulásától, le vagyok ültetve: „Anyuka, maradjon veszteg, majd én!”. Mert ugye eközben is figyeli a gyerek viselkedését, ez információhordozó a számára… Hű de furcsa ez nekem!
Homeopata vagy homeopátiás szerek? Melyik hogyan (nem) hat?
Az a megtiszteltetés ért, hogy a cikket a hozzájárulásommal a Magyar Homeopata Orvosi Egyesület átvette a saját weboldalára. Ezért a tartalomduplikáció elkerülése érdekében innen töröltem.
A cikk új linkje: http://homeopata.hu/hu/content/sni-autizmus-kezelese-homeopatiaval-placebo-atveres-szelhamossag
PDF-ben is elolvasható itt: https://drive.google.com/open?id=0B6X7oZJSLcTwQzlCYWtxWHlQNnc